Potřebujete s něčím poradit? Zanechte kontakt a my se vám ozveme.
Zadejte telefonní číslo
Zavolejte mi
placeholder
Potřebujete s něčím poradit?
Kontaktujte naši nonstop zákaznickou linku +420 211 151 211
Nebo nám zanechte kontakt a my se vám ozveme
Zadejte telefonní číslo
Zavolejte mi
Často kladené dotazy

Podívejte se, jaké jsou nejčastější otázky našich zákazníků.

Vybírejte z kategorií
Co je to služba WIA DSL nebo WIA Opti?
WIA DSL nebo WIA Opti je domácí kabelové připojení k internetu, které funguje prostřednictvím xDSL, xDSL bonding a FTTH (optika). Tyto technologie využívají stávající vedení telefonní sítě nebo zcela nově vystavěnou infrastrukturu, proto jsou služby dostupné téměř na celém území ČR.
Jakou rychlost mají jednotlivé internetové tarify od WIA?
Rychlosti internetu na doma se liší v závislosti na dostupnosti technologie na vaší adrese. Všechny nabízené rychlosti naleznete v ceníku.
Jak si můžu WIA DSL nebo WIA Opti objednat?
Službu WIA DSL či WIA Opti můžete velmi jednoduše objednat online, jakmile zadáte vaší adresu a ověříte dostupnost internetu. Dále si vyberete váš preferovaný internetový tarif, případně v balíčku s WIA TV, a budete pokračovat do dalších kroků objednávky. Vyplníte vaše údaje, které potřebujeme ke zprovoznění služby, a po odeslání a zaplacení objednávky vyčkáte na kontaktování technikem, který si s vámi dohodne termín instalace.
Jak probíhá instalace služby WIA DSL či WIA Opti?
Jakmile obdržíme platbu, bude vás telefonicky kontaktovat náš operátor. S ním se domluvíte na termínu instalace služby DSL. Doba montáže a zprovoznění by měla trvat maximálně 60 minut.
Od kdy mohu WIA DSL či WIA Opti používat?
Jakmile technik službu nainstaluje, stačí zapojit modem, nebo router dle návodu. Internetové připojení bude ihned funkční.
Jak ukončit WIA DSL či WIA Opti?
Pokud máte smlouvu bez závazku je možné ji ukončit ke konci předplaceného období. Jednoduše neuhradíte předplatné na další měsíc.
Jaké technologie existují pro připojení k internetu na doma?

DSL

Jedná se o technologii, která umožňuje využít telefonní vedení pro vysokorychlostní internet pro firmy i na doma.

xDSL

Je označení pro rodinu protokolů. Dnes se nejčastěji setkáváme s VDSL, což je označení pro vysokorychlostní DSL.

Optika

Dosud nejrychlejší a nejstabilnější způsob internetového připojení pro firmy i na doma. Přenos dat v tomto případě probíhá skrze optická vlákna, která zajišťují velmi vysokou spolehlivost. Na výkon internetu totiž nemá vliv ani nepříznivé počasí. Dnes optická vlákna běžně přenášejí několik gigabitů rychlosti.

WiFi, bezdrátové připojení a fixní LTE

Jedná se o způsob šíření internetu v místech, kdy není možné se připojit pomocí jiné pevné infrastruktury (optická síť nebo kabelové připojení). Zákazníci se připojují k vysílači pomocí antény umístěné na střeše nebo za oknem.

Co je to WIA Bezpečný internet?
WIA Bezpečný internet představuje zabezpečení vašeho počítače, notebooku, tabletu či mobilního telefonu před bezpečnostními hrozbami, jako např. viry, malware, trojské koně, spyware nebo stránky, které se od vás snaží podvodně vylákat osobní údaje (phishing). Služba pracuje stejně dobře pro přístup z prohlížeče, tak i pro ostatní aplikace používající připojení k internetu. Zjistěte více informací.
Jak funguje služba WIA Bezpečný internet?
Služba funguje pouze v rámci přípojky, na které je aktivována a se správným nastavením DNS serverů. Pro funkčnost služby není potřeba instalace žádného dodatečného programu nebo aplikace, vše zajistíme automaticky prostřednictvím bezpečných DNS serverů.
Jaké jsou akce a slevy internetových tarifů?
Nabízené akce a slevy můžete jednoduše sledovat na stránce Akce a slevy.
Jak přejít od jiného poskytovatele?
Je to snadné a zcela zdarma. Nemusíte očekávat návštěvu technika, my se s vámi spojíme a vše za vás vyřídíme.
Jaký je rozdíl mezi minimální, běžnou, maximální a inzerovanou rychlostí internetu?
Minimální rychlost je hranice, pod kterou rychlost internetu v daném tarifu neklesne. Po většinu času má uživatel k dispozici běžnou rychlost internetu. V pevných sítích je maximální rychlost ta, kterou uživatel může dosáhnout čas od času (např. jednou za den). Inzerovaná rychlost je v našem případě rovna maximální rychlosti. Jednotlivé rychlosti můžete vidět v našem ceníku.
Je potřeba při instalaci připojení vrtat?
Při instalaci WIA DSL nebo WIA Opti není potřeba vrtat. Využívat totiž budeme kabely pevné linky, které již máte doma připravené. Pokud si nejste jisti, že jsou kabely funkční, můžete kontaktovat naši zákaznickou linku. Zajistíme návštěvu technika, který situaci prošetří a navrhne řešení.
Callcenter
Nenašli jste odpověď?

Nevíte si rady s rychlostí internetu nebo potřebujete vědět rozdíly v připojení k internetu na doma? Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme.

Zadejte telefonní číslo
Zavolejte mi