Pro objednání volejte NONSTOP 211 151 211
Zřízení a instalace

Po zaplacení služby s vámi domluvíme termín instalace vašeho internetového připojení. Jakmile technik službu zprovozní, stačí již jen zapojit vaše zařízení podle návodu, který jste obdrželi spolu s modemem/routerem.

Přecházíte od jiného poskytovatele?

Umíme to zařídit. Spojte se s námi. Uvidíte, že je to snadné a ZDARMA.

Objednal jsem si veřejnou IP adresu, ale nefunguje. Jak mám postupovat?

Aby se změna parametrů vaší služby projevila okamžitě, je zapotřebí restartovat váš modem / router.

Objednal jste si WIA DSL / Opti a služba nemohla být zřízena?

V ojedinělých případech se může stát, že provozovatel, kterým je společnost CETIN a.s., nás bude informovat o překážkách ve zřízení služby. Pokud tato situace nastane, platbu za službu WIA DSL vám vrátíme v plné výši.

Jak probíhá instalace služby WIA DSL / Opti?

Jakmile obdržíme platbu, budete telefonicky kontaktováni pracovníkem instalační firmy. S technikem se domluvíte na termínu instalace služby DSL / Opti. Doba montáže a zprovoznění by měla trvat maximálně 60 minut.

Od kdy mohu službu WIA začít používat?

Jakmile technik službu naistaluje, můžete podle návodu zapojit modem / router. Internetové připojení bude ihned funkční.

Jak nastavit vlastní modem?

Bezchybný provoz služby WIA DSL je ověřen pro následující modemy:

Comtrend VR-3031eu - stáhnout návod / stáhnout manuál
Comtrend VR-3026e v2 - stáhnout návod
ZyXEL VMG1312-B30B - stáhnout návod
ZyXEL P 660 (jen ADSL) - stáhnout návod
ZyXEL VMG8823 (jen DSL 250) - stáhnout návod

Jak poprvé spustit WIA TV? Set-top box

Abychom mohli garantovat kvalitu vaší televize, doporučujeme zapojit váš set-top box přímo k televizní obrazovce HDMI kabelem (bez dalších zařízení). Zapojte set-top box ethernetovým kabelem do modemu. Připojte set-top box k televizi pomocí HDMI kabelu. Na vaší televizi zvolte změnu vstupního rozhraní na HDMI s pořadovým číslem, ve kterém je zapojen set-top box. WIA TV se pak automaticky spustí. Připojení set-top boxu přes WiFi je sice možné, ale vzhledem k zarušení sítě jej nedoporučujeme.

Jak poprvé spustit WIA TV? Počítač

Pro sledování na počítači můžete použít libovolný prohlížeč v jeho aktuální verzi. Přihlásit se můžete na stránce tv.wia.cz. Přístupové informace jsme vám zaslali při aktivaci služby.

Jak poprvé spustit WIA TV? Telefon a tablet

WIA TV můžete na telefonu a tabletu sledovat pomocí aplikace WIA TV. Stačí ji stáhnout z AppStore nebo Google Play Store a přihlásit se údaji, které jste obdrželi při aktivaci služby. tv.wia.cz.