Pro objednání volejte NONSTOP 211 151 211
Zařízení ke službě

K internetovému připojení ADSL, VDSL potřebujete modem / router v případě připojení přes optiku nebo bondingu. Bonding propojuje dvě DSL přípojky v jednu službu a zdvojnásobí tak rychlost internetu. Terminátor poskytneme zdarma. Veškerá koncová zařízení, která zakoupíte u nás vám dodáme již přednastavená a stačí je jen zapojit.

Jaká zařízení budu potřebovat pro připojení k internetu?

Dodáme vám kvalitní modem / router, který bude přednastavený dle služby, kterou jste si zvolili. Po zprovoznění služby technikem jen zařízení zapojíte podle přiloženého návodu.

Potřebuji k WIA TV set-top box?

Pokud chcete své oblíbené pořady sledovat jen na počítači, tabletu nebo telefonu, obejdete se bez set-top boxu. Pro večerní posezení je ale pohodlnější televizní obrazovka, která vám programy WIA TV přináší díky set-top boxu. Ten pouze k obrazovce připojíte HDMI kabelem. Další možností je využít smart TV (vybrané modely Samsung, LG, Panasonic a Hisense) nebo Android TV (Sony Bravia, Phillips, Thomson, TLC a další operačním systémem Android TV), kde set-top box nepotřebujete.

Mohu použít vlastní set-top box?

Ano, můžete použít váš stávající set-top box.

Pokud jste na set-top boxu využívali službu Sledovani.tv, je to velmi jednoduché - zařízení stačí jen znovu spárovat s televizním přijímačem (nový párovací kód vám předáme na zákaznické lince 225 372 055).

V případě, že máte set-top box od jiné služby než Sledovani.tv, je potřeba zařízení správně nastavit. U zařízení typu Android TV box stačí stažení aplikace. Je zapotřebí mít Android TV box, klasický Android box nedoporučujeme. Je pro něj k dispozici jen mobilní aplikace a ovládání není tak pohodlné. Dále podporujeme vybrané modely Arris.

Mohu ke službě WIA DSL / Opti použít svůj vlastní modem / router, který jsem nezakoupil u WIA?

Doporučujeme vám zakoupit náš modem / router, který je kompatibilní s naší sítí. Můžete použít i vlastní zařízení, nejlépe takový, který je uvedený v části Zřízení a instalace - Jak nastavit vlastní modem. Pokud se váš modem v seznamu nenachází, nemůžeme garantovat bezchybný provoz služby.

Co obsahuje balíček s modemem / routerem?

Balíček vám bude odeslán přepravní službou ještě před termínem instalace. Balíček bude obsahovat modem / router, nápájecí zdroj, sadu propojovacích kabelů, schéma zapojení k počítači. Zařízení od nás obdržíte již předkonfigurované, připravené pro okamžité použití.

Proč k některým přípojkám nabízíme router místo DSL modemu?

Přípojky na optickém vedení nebo ty, které jsou „bondované", jsou zakončené zařízením zvaným Terminátor, které nainstaluje technik při realizaci přípojky. Toto zařízení převádí signál z vedení na rozhraní ethernet. Zda bude vedení zakončeno Terminátorem, poznáme už při Vaší objednávce, a tak Vám v průběhu objednávky nabídneme, jestli budete potřebovat DSL modem nebo router.

Bonding je technologie, kdy je možné využít dvou vedení místo jednoho a tak zdvojnásobit rychlost služby. Z tohoto důvodu se Vám u objednávky může stát například situace, kdy pro 50M přípojku nabídneme DSL modem (protože je použito 1 vedení) a na stejném místě pro 100M přípojku nabídneme router (protože jsou použita 2 vedení, která zakončuje právě Terminátor).

Pokud chcete využít svůj modem nebo router a nejste si jisti, jestli pro objednávku půjde použít, kontaktujte prosím naší nonstop Zákaznickou linku 211 151 211, kde Vám rádi poradí.