Pro objednání volejte NONSTOP 211 151 211
Informace ke službě

WIA DSL/Opti představuje pevné internetové připojení k vám domů s dostupností téměř po celé ČR. Z našich tarifů si vybere opravdu každý, záleží na tom, na co budete váš internet využívat.

AkceWIA TV zdarma až na 3 měsíce?

Stačí si objednat a předplatit internetový tarif 20 Mbit/s a rychlejší a k prvnímu předplatnému od nás dostanete WIA TV na vyzkoušení zdarma. V případě, že s námi uzavřete smlouvu na 24 měsíců, získáte WIA TV na 3 měsíce.

AkceJak mohu využít akci k předplatnému na 3 měsíce?

Pokud jste nový zákazník a objednal jste si služby WIA DSL na 3 měsíce, získáváte k tomu navíc 1 měsíc zdarma.

AkceJaké jsou podmínky získání zařízení (k internetu) za 1 Kč?

Získejte modem nebo router za 1 Kč! Stačí si objednat službu WIA DSL se smlouvou. Akci není možné kombinovat s ostatními slevami a platí pouze pro nové zákazníky.

AkceJak získat instalaci zdarma?

Při zakoupení modemu od WIA máte instalaci automaticky zdarma (Akci není možné kombinovat s modemem za 1 Kč).

AkceCo dostanu, když doporučím nového zákazníka? - WIA Referral program
Díky WIA Referral programu si můžete užívat internet zdarma vy i vámi doporučený zákazník. Stačí sdílet váš WIA Referral link a za každou zrealizovanou objednávku od nás máte 1 měsíc vámi využívané služby WIA DSL zdarma. Pokud si vámi doporučený nový zákazník objedná a předplatí služby na 3 měsíce, získá k tomu 1 měsíc služby navíc.
Počet doporučených zákazníků není omezen a měsíce zdarma se sčítají. Tak sdílejte a užívejte si internet zdarma.
Zobrazit podmínky WIA Referral programu
  • 1. WIA Referral program představuje bonusový systém pro stávající zákazníky.
  • 2. Počet nových zákazníků, které doporučí stávající zákazník WIA, není omezen.
  • 3. Každý stávající zákazník obdrží unikátní referral link, prostřednictvím kterého mohou doporučení noví zákazníci objednávat službu WIA DSL. Referral link je dostupný po přihlášení v portálu MyWIA.
  • 4. Referral link může stávající zákazník sdílet například prostřednictvím emailu a sociálních sítí.
  • 5. Stávající zákazník obdrží bonus v případě, že jím doporučený nový zákazník objedná službu prostřednictvím referral linku, objednanou službu (popř. zařízení) zaplatí a tato objednávka je následně úspěšně zrealizována technikem.
  • 6. Bonus mohou obdržet pouze stávající zákazníci s aktivní službou v okamžiku, kdy je zrealizována služba novému zákazníkovi. Realizací služby se rozumí fyzické zprovoznění a zároveň uvedení do provozu v systémech WIA spol. s r. o.
  • 7. V případě, že je jako bonus poskytována služba internetového připojení zdarma, započítává se tato do minimální doby užívání služby v případě smluvního úvazku.
  • 8. Služba poskytnutá zdarma se pro čerpání zařadí bezprostředně za aktuální předplacené období.
  • 9. Podoba bonusů, způsob jejich uplatňování a přidělování se může měnit. Veškeré podmínky, případně zrušení programu stanovuje WIA spol. s r. o.
  • 10. Aktuální bonusy a stav referral konta stávajících zákazníků je dostupný po přihlášení v portálu MyWIA.
Podmínky jsou platné od 23.9.2019
Co je to služba WIA DSL / WIA Opti?

WIA DSL / WIA Opti je domácí kabelové připojení k internetu, které funguje prostřednictvím xDSL, xDSL bonding a FTTH (optika). Tyto technologie využívají stávající vedení telefonní sítě nebo zcela nově vystavěnou infrastrukturu, proto jsou služby dostupné téměř na celém území ČR.

Co je to služba WIA TV?

WIA TV představuje digitální televizi s nejrůznějšími vychytávkami, které vás budou bavit - zpětné zhlédnutí až 7 dní, nahrávání pořadů 50 hodin, až 206 televizních kanálů, sledování na televizní obrazovce, mobilu, tabletu i počítači. WIA TV si můžete objednat pouze s internetovým připojením WIA DSL (rychlost 20 Mbit/s a vyšší). Ověřit dostupnost

Jak mohu sledovat WIA TV na počítači, tabletu a telefonu?

Pro sledování na počítači můžete použít libovolný prohlížeč v jeho aktuální verzi. Použijte odkaz tv.wia.cz a přístupové informace, které jsme vám zaslali při aktivaci služby. Aplikace pro zařízení s Android a IOS jsou ke stažení na Google Play a App Store pod názvem WIA TV.

Na kolika zařízeních mohu sledovat WIA TV?

Službu WIA TV můžete využívat na tabletu, mobilu, počítači a televizi (SmartTV nebo prostřednictvím set-top boxu). V rámci jednoho internetového účtu WIA může být televize spuštěna zároveň na jednom mobilním zařízení (PC, tablet, mobil), SmartTV a zároveň na set-top boxu. K jednomu účtu WIA můžete využívat jeden set-top box.

Jaká je reálná rychlost a agregace služeb WIA?

Vámi objednaná varianta služby představuje přidělený rychlostní profil na lince a sdílení internetové konektivity rychlost do určité míry ovlivňuje. U našich služeb máme však nastaveny takové parametry, že v 95% dosáhnete minimálně 60% objednané rychlosti, a to i večer, kdy je internetové připojení nejvytíženější. Jako garanci minimální kvality jsme stanovili 30% rychlostního profilu, cokoliv pod tuto rychlost je již považováno za poruchu.

Jak mohu objednat internet WIA DSL s WIA TV?

Ověřte, zda je služba na vaší adrese dostupná. Webová stránka vás poté provede jednoduchými a rychlými kroky objednávky od výběru tarifu, přes platbu, po potvrzení objednávky. V průběhu objednávkového procesu budete požádáni o ověření mobilního telefonního čísla.

Platba je možná kartou, bankovním příkazem nebo v hotovosti na pobočce WIA.

Rádi vám pomůžeme. Klientská linka 211 151 211 je vám k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Co to je a jak funguje služba WIA Bezpečný internet, budu si muset něco instalovat?

WIA Bezpečný internet představuje zabezpečení vašeho počítače, notebooku, tabletu či mobilního telefonu před bezpečnostními hrozbami, jako např. viry, malware, trojské koně, spyware nebo stránky, které se od vás snaží podvodně vylákat osobní údaje (phishing). Služba pracuje stejně dobře pro přístup z prohlížeče, tak i pro ostatní aplikace používající připojení k internetu.

Služba funguje pouze v rámci přípojky, na které je aktivována a se správným nastavením DNS serverů. Pro funkčnost služby není potřeba instalace žádného dodatečného programu nebo aplikace, vše zajistíme automaticky prostřednictvím bezpečných DNS serverů.

Nastavení DNS serverů pro službu WIA Bezpečný internet

Funkčnost služby WIA Bezpečný internet je podmíněna správným nastavením DNS serverů na vašem routeru nebo počítači.
Router musí mít nastaveny následující DNS servery:

80.250.13.1
80.250.8.1

Automatické nastavení DNS serverů na modemech našich zákazníků zajišťujeme přímo ze sítě.

Ověřit správné nastavení můžete na této stránce: testbi.wia.cz

Pokud se vám zobrazí blokační stránka, je nastavení služby i DNS serverů v pořádku.

WIA Bezpečný internet - mám nastaveno vše správně?

Nastavení DNS - zkuste kliknout na tuto testovací blokační stránku a pokud se vám objeví varování, je nastavení DNS serverů v pořádku. Pokud stránka není dostupná, je pravděpodobně zapotřebí nastavit DNS servery. Kontaktujte prosím naši zákaznickou podporu (225 372 055), kde vám poradíme se správným nastavením.

Jiná než vaše domácí síť - služba WIA Bezpečný Internet je přístupná jen přes vaše připojení, na kterém máte službu aktivovánu. Pokud jste připojeni přes mobilní data nebo přes jinou než domácí síť, nemůžeme bohužel službu ochrany na těchto připojeních zajistit.